Lakitelek, Kiss János u. 1. (76) 449-077 lakitelekiskola@gmail.com

„Itt élned, halnod kell”

Április 11-12-13-án az Eötvös Iskola, a Kersztény Élet Szerkesztősége és a Lakiteleki Népfőiskola Kárpát-medencei történelmi versenyének elődöntői és döntői zajlottak a Népfőiskolán. A rendezvényekről a Magyar Televízió is beszámolt az M5 kulturális híradójában. Az „Itt élned, halnod kell” című vetélkedő témája a trianoni béke és következményei voltak. Az általános iskolás versenyt a felvidéki Alsószeli csapata nyerte. Második a makói Kálvin téri református Általános Iskola, a harmadik pedig a budapesti Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskola csapata lett. A középiskolás versenyt a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium csapata nyerte. Második a nyíregyházi Szent Imre Katolikus Gimnázium, harmadik pedig a budapesti Szent Angéla Katolikus Általános Iskola és Gimnázium csapata lett. A dobogós helyezettek részt vehetnek azon a nyári zarándoklaton, amelyet országgyűlési képviselőnk és házigazdánk, Lezsák Sándor vezet.