Lakitelek, Kiss János u. 1. (76) 449-077 lakitelekiskola@gmail.com

Kutatók éjszakája programsorozat

Idén is megrendezték Kecskeméten a Kutatók éjszakája programsorozatot. A 7.a osztályos Radics Bertold így számol be a történtekről:


Szeptember 29-én, pénteken 32 hetedikes diák Nagyné Ica néni, Csató Tamás bácsi és Szarvák András bácsi kíséretében szállt fel a délután Kecskemétre induló vonatra. 17 óra után érkeztünk meg a GAMF épületeihez. Az egyetem aulájában a Mercedes gyár két autója várt bennünket, melyekbe be is ülhettünk. Egy VR szemüveg és egy S8 Edge típusú telefon segítségével 3 dimenzióban nézhettük meg az általunk kipróbált autók tulajdonságait, az előadóban pedig a gyártási folyamatokat. A hat órakor kezdődő programokra csoportokban indultunk. Nekem a mikroszkópos kísérletek tetszettek a legjobban. Itt megnéztük Lili haját, Ádám telefonjának pixeljeit és egy légy szemét. Bemutatták hogyan zongorázik egy robot és hogyan lát, hogyan követi a szemünket, még szavakat is tudott kirakni. Ezek után a fizikás részre mentünk. Rövid kísérleteket mutattak be, többek között árammal is kísérleteztünk. Bogi elkísért a véradásra, vért ugyan még nem adhattunk, de megnézték a vércsoportunkat és megállapították, hogy egy kicsit vérszegény vagyok. Olyan sok program volt, hogy sajnos nem tudtam mindent megnézni. Bemutatták a világversenyeken híressé vált napelemes autót, régi versenyutóba is beülhettünk, megnézhettük a fröccsöntést, műanyag virágcserepeket és kulcstartókat adtak ajándékba.
Gyorsan eltelt ez az este, 22 óra után sok-sok élménnyel gazdagodva indultunk haza.