Lakitelek, Kiss János u. 1. (76) 449-077 lakitelekiskola@gmail.com

Nemzeti Filharmonikusok kamarakoncertje

2020. október 13-án a művelődési házban a Nemzeti Filharmonikusok kamarakoncertjének édes dallamai hoztak fényt és melegséget zeneiskolásaink szívébe az esős, hűvös délelőtt folyamán. A koncert valójában egy rendhagyó énekóra volt, melyen ismert és kevésbé ismert zeneszerzők zeneműveit szólaltatták meg vonós hangszereiken a közreműködők kvartett, duó, trió formátumokban. Néhány tanulónk megcsillogtathatta tudását, hiszen mint egy rendes tanórához hasonlóan számtalan kérdés megválaszolásával bizonyították diákjaink zenei tudásukat. A kisebbek be is kapcsolódhattak a zenélésbe a ritmushangszerek megszólaltatásával, az évek óta zenélő nagyobb gyermekeink számára pedig példaértékű lehetett a koncert, mely utat mutathat számukra ahhoz, hogy kitartó gyakorlással milyen magas színvonalú hangszerjátékra képes az ember.