Kondor Béla Művészeti Tagozat, szakgimnázium, Kecskemét

Felvételi

Művészeti alkalmassági felvételi vizsga (külön értesítést nem küldünk):
2021. február 27, szombat, 9.00 óra, gyülekező 8.45. óra

Helye: Kecskemét Bethlen krt. 63. (főépület)

A felvételi vizsgán először a rajzfeladat (csendélet), azután a szín majd a mintázási feladat  megoldása történik. Mindhárom feladatra 120 perc(feladatonként) áll rendelkezésre.

Ezzel egyidőben a tehetségüket bizonyító - minimum 10 db, de lehet több - anyagukat (rajz, festmény, grafika, fotók kerámiáról, plasztikákról stb.) értékelik a művésztanárok, melyek lehetőség szerint különböző technikával, különböző témákban önállóan, otthon készült munkák legyenek. Minden munkán legyen rajta a tanuló neve, rendezzük mappába. A felvételi után a mappáját minden tanuló visszakapja.

A felvételihez szükséges:

ceruzák(különböző keménységű) vagy szén,

vízfesték vagy tempera, ecsetek, vagy pasztellkréta

rajztábla (50X70cm vagy 50X35cm),

és minden tanuló hozzon magával személyazonosításra alkalmas igazolványt: diákigazolványt vagy személyi igazolványt.

Pótfelvételi  (igazolt hiányzás-orvosi- esetére):

Online művészeti előkészítőt indítunk november 19-én

Az előkészítőről: A művészeti alkalmassági felvételi (2021. febr. 27., szombat) időpontjáig minden munkahéten megosztunk egy rajzi vagy festészeti vagy térbeli feladatot a classroom-ban. Az egy héten belül beérkező rajzokat, festményeket, alkotásokat röviden, írásban korrigáljuk. Az első feladatot november 19-én csütörtökön tesszük közre! Szükséges eszközök: rajztábla/rajzasztal, A3-as műszaki rajzlapok, 3B-s, 5B-s grafitceruza, akvarell-festék, ecsetek, sniccer/olló, ragasztószalag

A jelentkezéseket a kondorbelatagozat@gmail.com címre várjuk!