Akadálymentesítési lehetõségek

Olvasható betűtípus
Helyreállítás

ORSZÁGOS, NEMZETKÖZI ÉS EGYÉB SZAKMAI BEMUTATÓKON, VERSENYEKEN VALÓ RÉSZVÉTEL

AZ ORSZÁGOS, NEMZETKÖZI ÉS EGYÉB SZAKMAI BEMUTATÓKON, RENDEZVÉNYEKEN, VERSENYEKEN, FESZTIVÁLOKON, KIÁLLÍTÁSOKON VALÓ RÉSZVÉTEL

Zeneművészet

-Jokhel  Mónika Lili kürtös növendék az I: Országos Online Kürtversenyen az 5. korcsoportban 1. helyezést ért el.

A Minizenekar ismét kitett magáért a szereplések terén:

-2021. szeptember12-én Ballószögön,

-szeptember 14-én a Megyei Katasztrófavédelem ünnepségén a Népfőiskolán

-szeptember20-án Nyárlőrincen,

-szeptember 24-én a NMI -ben,

-október1-én Tiszaalpáron a „Zenei Világnapon,

-december 20-án Csépán karácsonyi koncerten,

-január30-án Tiszakécskén,

-május 8-án a Tűzoltószövetség Országos ünnepségén,

-május 9-én a Fiumei úti sírkertben : "A mai napon a Fiumei úti sírkertben a Magyar Tűzoltó Szövetséggel közösen felavattuk a Nemzeti Tűzoltó Emlékhelyet, amellyel azokról a tűzoltókról emlékezünk meg, akik tűz, elemi csapás, katasztrófa következményeinek elhárítása során, kötelességük teljesítése közben kimagasló bátorságot, kiemelkedő személyes helytállást tanúsítottak, és eközben, vagy így elszenvedett sérülések következtében vesztették életüket. Az emlékmű hősi halott tűzoltók, tűzszerészek, tartós légoltalmi szolgálatosok nevét őrzi, ezzel kívánunk számukra méltó emléket állítani. Az ünnepélyes avatáson részt vett Móczár Gábor, a NÖRI főigazgatója is."

Április 1-én, pénteken részt vettünk a kisteleki hegedűsök tavaszi vonós hangversenyén. Április 9-én pedig a Csongrád-Csanád Megyei Vonós Kamara és Zenekari Találkozón léptünk fel. Mind a két alkalommal a kisteleki hegedűsökkel, és csellistákkal közösen alkottunk egy zenekart, és így adtunk elő műveket. Ez afféle kisiskolák koprodukciója volt, mert így társulva megfelelő létszámmal tudtunk kiállni, sokkal szebb és teltebb hangzás szólalt meg, és a gyerekeknek is élmény volt, egy kis ismerkedés más zenészekkel és az ő tudásukkal.

A Pöszméte citerazenekar tagjai először a XXXI. Kecskeméti Népzenei Találkozón arattak sikert, majd a Kálmán Lajos születése 100. évfordulója előtt tisztelgő kecskeméti népzenei találkozón Arany, a KÓTA minősítőjén Területi Kiváló minősítést értek el, ezzel tovább léphetnek az országos minősítőre.

2022. április 2-án a nyárlőrinci citerásaink tanulmányi kirándulásra mentek Budapestre, a Papp László Sportarénába, az Országos táncháztalálkozó és Kirakodóvásárra, ahova 9 fővel érkeztek. A növendékek nagy lelkesedéssel látogatták meg a különböző népzenei programokat.

2022. május 7-én meghívást kaptunk a Kistérségi Egyesület  Kecskemét főterén megrendezésre kerülő „Citera Ünnep” délelőtti műsorába , ahol képviselhettük zeneiskolánkat és Nyárlőrincet.

Nyárlőrinci citerásaink kiválóan szerepeltek a KÓTA országos minősítőjén, melyet Mezőtúron rendeztek meg 2022. június 25-én. Az eredmény: tradicionális kategóriában 2. helyezés és Arany fokozat.

XXXI. Kecskeméti Népzenei Találkozón a Boróka Zenekar Kecskemét környéki dallamokkal szórakoztatta a közönséget.

Kálmán Lajos születése 100. évfordulója előtt tisztelgő népzenei találkozón, Kecskeméten a  negyven résztvevő versenyző közül a Bóklászó citerazenekar Arany minősítést hozott haza Lakitelekre.

Sipos Dorina, aki szintén a mi növendékünk, szóló kategóriában indult és egyszerre két versenyen is remekelt. A Kálmán Lajos Népzenei verseny Arany fokozatát, illetve a Magyar Kórusok és Zenekarok Országos Szövetsége, a KÓTA által harmincharmadik alkalommal megrendezett minősítő versenyen pedig Arany és Arany Páva minősítést nyert el.

Grafika

A XVIII. Egri Csillagok Országos Tehetségkutató Rajzverseny-, és a Parafrázis Országos festő verseny második (online) fordulójára Dobecz Bese munkáit beválasztották.

Dobecz Bese Zöld Küllő pályázatra küldött különleges alkotását jutalmazták.

Dobecz Bese 2. helyezett lett a „Vizes élővilág” alkotói pályázaton (18 évesek között)

JQA Nemzetközi Környezetvédelmi gyermekrajzversenyre Japánba küldtük: Dobecz Bese, Miski Márkó Attila, Tamási Gréta és Németh Lili alkotását.

Pályázatok: a "Tűzoltók", "Muzsikál az erdő", "Ébred az erdő" voltak.

Díjazottak is voltak: Tűzoltós pályázaton, Váczi Gergő és Marsa Lázár.