Lakitelek, Kiss János u. 1. (76) 449-077 lakitelekiskola@gmail.com

Versenyek2017/2018-as tanév

VERSENYEK

2017/2018. tanév

1.            A SzínesKert szakkör az OzoneZöld-díj bronzérmese lett óvoda, iskola kategóriában.
              Szakkörvezető: Szelesné Kása Ilona

2.            A Földművelési Minisztérium és a Magyar Természettudományi Múzeum által meghirdetett,
               Az év emlőse: A mogyorós pele című rajzpályázaton a művészeti iskola grafika tanszakának
               növendékei (Csille Alexandra, Gönczöl Vanessza, Egeresi  Anna, Kerekes Bence, Kerekes
               Márk, Kiss Hanga, Kökény Fanni, Lendvai Márton, Varga Dalma, Valentin Zsanett, Zöldi
               Barnabás)munkájukért különdíjat kaptak.
               Felkészítő: Szelesné Kása Ilona

3.            Október 18-án, a Katona József Gimnázium által meghirdetett német fordítási versenyen
               Erdős Jázmin, Gyenes Fanni és Vincze Szilvia 7.o. tanulók vettek részt.
               Felkészítő: Peszeki Anita

4.            November 15-én Bolyai János Gimnázium matematika versenyén a 8. évfolyamból Csikós
               Zoltán, Kiss Csaba, Mester Sándor, Kósa Richárd, Könyves Gergő, Turza Dániel képviselte
               iskolánkat.
               Felkészítő: Nagyné Nádudvari Ilona

5.            November 9-én a Bolyai János Gimnázium informatika versenyén a nyolcadik évfolyamot
               Mester Sándor képviselte.
               Felkészítő: Nagyné Nádudvari Ilona

6.            A Bács-Kiskun Megyei Zongoristák XV. találkozóján művészeti iskolánkat Pataky Noémi
              képviselte. Játékát nívódíjjal jutalmazták.
              Felkészítő: Polyák Albertné

7.            A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesíró versenyének november 22-i helyi fordulóján
              80 fő 5-8. osztályos diákunk vett részt.
              Felkészítő: magyartanárok

8.            November 23-án a Lotz János szövegértés és helyesírás országos versenyen a 7. és 8.
osztályokból 20 tanulónk oldotta meg a helyi forduló feladatait.
              Felkészítő: Olajosné Kádár Ilona, Kozmáné Vincze Éva

9.            A Gyöngyök és gyémántok című országos történelmi verseny elődöntőjéből a harmadik
helyen jutott a döntőbe iskolánk csapata, Erdős Jázmin, Német Réka, Belicza Panna, Kárpáti      
              Krisztián.
              Felkészítő: Olajos István

10.          Az Anyanyelvi hét versenyeinek eredményei:

Szépolvasó verseny
2.évfolyam    I. helyezett             Éberling Márton  Nyárlőrinc
   II. helyezett    Kubányi Diána  2.b        Balázs Zsombor  2.b        
 III. helyezett     Csató Dávid  2.b
3. évfolyam I. helyezett               Rácz Ferenc  3.c
 II. helyezett      Kása Anna Zorka  Nyárlőrinc      
 III. helyezett     Herczeg Vivien  3.a
                             Különdíj:                Tóbi Krisztina  3.b
4. évfolyam     I. helyezett           Nagy Patrícia  4.c
 II. helyezett      Szabó Kata Anna  4.c     
   III. helyezett   Polovits István  4.b
                             Különdíj:                Barta Bulcsú  4.a        Szappanos Hanna  Nyárlőrinc
5. évfolyamI. helyezett                Balla Dániel 5.b Varga Réka 5.c
  II. helyezett     Asztalos Ádám  5.a
 III. helyezett     Kiss Hanga 5.c  Berényi Barbara  5.c
6. évfolyam  I. helyezett              Vass Fanni Éva  6.a
  II. helyezett     Bencsik Nikolett 6.b
  III. helyezett    Szabó Csenge 6. a  Kakó Hanna Flóra 6.a
Különdíj:             Tálas Regő Áron  6.b
7. évfolyam    I. helyezett            Gyenes Fanni   7.b
                        II. helyezett              Belicza Panna  7.c
                       III. helyezett              Bódi Réka  7.a
                      IV. helyezett               Lángos Zsófia Ibolya   7.c    Sári László 7.c
                8. évfolyam    I. helyezett            Dombi Zsanett  8.a
                        II. helyezett              Anka Gyula Benedek  8.c
                                       III. helyezett              Tóth Réka  8.b
                                 Különdíj:           Klingert Georgina  8.a

Mesemondó verseny
                 5. évfolyamI. helyezett               Varga Réka  5.cBerényi Barbara  5.c
II. helyezett       Benke Gréta  5.cFöldvári – Nagy Anna  5.b
III. helyezett      Parádi Tamás Dávid  5.aTóth Zsuzsa  5.a
Különdíj:             Horváth Barbara  5.c     

Mondamondó verseny
               
6. évfolyamI. helyezett                Dakó Tibor  6.a
II. helyezett       Olar Alexander 6.a         

Versmondó verseny
1. osztályI. helyezett     Szőnyi Vivien  1.b
                                     II. helyezett Kakó Dorka Rozina  1.a
                                    III. helyezett Rózsa Hanna  1.a         Sváb-Kovács Kolos   1.b
2. osztály       I. helyezett              Lendvai Adél  2.b
II. helyezett       Budai Benjamin               2. b
                                    III. helyezett Riczu Regő  2.a     Zöldi-Kovács Máté  Nyárlőrinc
                3. osztály       I. helyezett              Németh Panka Nyárlőrinc
II. helyezett       Heinrich Lenke 3.b
III. helyezett      Földvári Korina 3.b  Rácz Maja  3.a
                                         Különdíj:    Tóbi Krisztina  3.b
                4. osztály       I. helyezett              Erdős Boldizsár 4.a
  II. helyezett     Krék Roland  4.b
III. helyezett      Egeresi Anna  4.b Lakatos Bianka  4.b
Különdíj:             Nagy Patrícia4.c
7. osztály  I. helyezett   Gyenes Fanni   7.b
II. helyezett       Erdős Jázmin     7.c
 III. helyezett     Illés Janka  7.a
8. osztály I. helyezett    Dombi Zsanett  8.a
II. helyezett       Anka Gyula Benedek     8.c
                                 III. helyezett    Dobecz Andor   8.c
                              Különdíj:               Csikós Zoltán     8.a              Varga Vanda Bernadett  8.a

Helyesírás verseny:
            5. évfolyamI. helyezett    Varga Réka   5.c
II. helyezett       Tóbi Lili   5.b
III. helyezett      Kökény Tamara 5.a    Parádi Tamás 5.a     Lendvai Márton 5.a
7. évfolyam     I. helyezett           Gyenes Fanni    7.b
II. helyezett       Belicza Panna    7.c
III. helyezett      Vincze Szilvia     7.b
            8. évfolyamI. helyezett              Könyves Gergely Zoltán    8.b
II. helyezett       Varga Vanda Bernadett    8.a
III. helyezett      Klingert Georgina  8.b    Varga Sándor  8.c     Nagy Ramóna  8.c

Szövegértés verseny
             5. évfolyamI. helyezett   Kökény Tamara     5.a
II. helyezett       Tóbi Lili    5.b
III. helyezett      Varga Réka    5.c
 6. évfolyam    I. helyezett           Tálas Regő Áron   6.b
                                     II. helyezett Major Richárd   6.b
                         III. helyezett            Bencsik Nikolett    6.b
            7. évfolyamI. helyezett    Sári László    7.c
II. helyezett       Raisz Vencel     7.b
III. helyezett      Deli Bence    7.c
8. évfolyamI. helyezett                Klingert Georgina    8.b
II. helyezett       Balog Szilvia Katalin  8.b
III. helyezett      Kósa Richárd      8.b

Felkészítők: magyartanárok, tanító nénik

11.          A Népfőiskola által szervezett Szépíró versenyre több mint 100 tanulónk nevezett.

Felkészítők: magyartanárok, tanító nénik

12.          Regionális hulladékgyűjtő verseny

                7. helyezés (24 040 kg papír)

 

13.          „Mindent a lovakról”    országos levelező csapatverseny

                Földvári Nagy Anna, Hajdú Hajnalka, Zérczi Bianka Krisztina  5-6. o. kategória  13. helyezés
                Balog Boglárka Ivett, Országh Levente, Tóth Zsuzsa   5-6. o. kategória  14. helyezés

                Felkészítők: Boronkay Fanni, Eörsi Rita, Csikainé Barcsik Aranka, Salánki Zsolt

14.          December 9-én a XIV. Egri Csillagok Országos Tehetségkutató Rajzpályázat döntőjén vettek részt:

                Tapodi Annamária Zsófia és Berkes Szilvia (művészeti iskola grafika tanszakos diákjai)

15.          Pályaválasztási kiállítás rajzpályázatára a 7. a, b, c, és a 8.b osztályosok neveztek alkotásaikkal

16.          December 18-án a Nápfőiskola uszodájában megrendezett úszóversenyen 85 tanuló vett részt

Helyezések:     
Mellúszás

3. osztály

Lány:   1. Krizsány Sarolta                 Fiú:   1. Géró Milán   

            2. Herczeg Vivien                               2. Papp Kálmán

            3. Heinrich Lenke                               3. Csikós Richárd

4. osztály

Lány:   1. Gencsi Márta                     Fiú:      1. Barta Bulcsú

            2. Nagy Blanka                                   2. Erdős Boldizsár

            3. Egeresi Anna                                  3. Csikós Csanád

5. osztály

Lány:   1. Heinrich Gyöngyvér           Fiú:      1. Balla Dániel

            2. Benke Gréta                                   2. Krizsány Endre

            3. Varga Réka                                    3.Tóth Patrik

6. osztály

Lány:   1. Németh Gréta                    Fiú:      1. Tálas Regő

            2. Sütő Lilla                                        2. Csató Tamás

            3. Barta Panna                                   3. Milbich Domonkos

 

7. osztály

Lány:   1. Révész Lili                                      Fiú:      1. Heinrich Zalán

            2. Nyerges Evelin                                           2. Kotvics Dominik

                                                                                   3. Faragó József

            8. osztály

Lány:   1. Balla Boglárka                               Fiú:      1. Kiss Gergely

            2. Szűcs Kata                                                  2. Kiss András

                                                                                   3. Szénási Bertalan

Gyorsúszás

5. osztály

Lány:   1. Benke Gréta                                   Fiú:      1. Balla Dániel

            2. Hajdú Hajnalka                                          2. Varga Mihály

            3. Varga Réka                                                3. Salánki András

6. osztály

Lány:   1. Kulcsár Alexandra                          Fiú:      1. Tálas Regő

            2. Tóth Anasztázia                                         2. Milbich Domonkos

                                                                                   3. Dakó Tibor, Balázs Olivér

7. osztály

Fiú:      1. Balla Dániel

            2. Heinrich Zalán

            3. Varga Dániel

8. osztály

Fiú:      1. Csikós Zoltán

            2. Kiss András

            3. Kiss Gergely, Dobecz Richárd

Felkészítők: Rusvai Melinda, Kővágó Miklós, Pálinkás Donát

17.       Országos elemgyűjtő versenyre a 6.a és a 7.a osztályok neveztek be.
            Egy év alatt 573 kg használt elemet gyűjtöttek össze.

Osztályfőnök: Szelesné Kása Ilona és Fodorné Olajos Judit

18.       A Kecskeméti Kandó Kálmán Művészeti Szakközépiskola által,Állatok farsangja címmel
meghirdetett regionális rajzpályázaton 1. díjat kapott Gersits Hanna és Nagy Evelin
              pályaműve.

Felkészítő: Szelesné Kása Ilona

19.       Január 25-én a Lotz János országos szövegértési és helyesírási verseny megyei
             fordulóján vett részt:
            Könyves Gergő 8.b
            Erdős Boldizsár 4.a
            Szabó Kata 4.c

            Felkészítő: Kozmáné Vincze Éva, Dantesz Ágnes, Dr. Varga Sándorné

20.       Országos Történelem Verseny 7. osztályosoknak

            1. forduló: Sári László 7.c, Kozma Levente 7.a

            Kozma Levente bejutott a megyei döntőbe.

            Felkészítő: Olajos István

21.       A Szent Benedek Gimnázium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézménye  
             által 8. osztályosoknak meghirdetett „Agycsavaró” című matematika versenyén
             Könyves Gergő 1. helyezést ért el.

             Felkészítő: Nagyné Nádudvari Ilona

22.       Február 15-én Kazinczy Szépolvasó Verseny területi fordulóján Dobecz Richárd 8.a 1.
             helyezést ért el.
             A versenyen részt vett: Varga Réka 5.c, Vass Fanni 6.a, Gyenes Fanni 7.b

            Felkészítő: Olajosné Kádár Ilona, Tigyi Julianna, Nagypál Katalin

23.       22-én a Hallássérültek Országos Anyanyelvi Versenyén Sváb-Kovács Zoltán 4.a 1.
             helyezés.

             Felkészítő: Dantesz Ágnes, Fodorné Czókoly Tímea

24.       Országos angol verseny megyei fordulóján Kósa Richárd 8.b osztályos tanuló 6. helyezést
             ért el.

            Felkészítő: Fodorné Olajos Judit

25.       A Zöld Okos Kupa című vetélkedőre a SzínesKert szakkör tagjai neveztek az első forduló online feladatlapjainak kitöltésével.

            Felkészítő: Szelesné Kása Ilona

26.       27-én az iskolai „OKOSKA” matematika versenyen elért eredmények:

2. évfolyamon

I. helyezett                        Kubányi Diána                  2.b
II. helyezett                       Major Máté                       2.b
III. helyezett                     Krék Hanna                        2.b

3. évfolyamon

I. helyezett                        Rácz Maja                           3.a
II. helyezett                       Tóth Emese                       3.a
III. helyezett                     Palovits Noel                     3.a

4. évfolyamon

I. helyezett                        Mócza Réka                       4.a
                II. helyezett                       Szappanos Hanna           Nyárlőrinci iskola
                III. helyezett                     Simonyi Dániel György  4.c

Felkészítő: tanító nénik

27.          Március 15-én az Iskolakert Plakátversenyen a SzínesKert szakkör és a Grafika tanszak
              növendékei Kreatív külön díjat kaptak.

                Felkészítő: Szelesné Kása Ilona

28.          A Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Versenyen Tóth Réka 8.b osztályos tanuló a 174
jelentkezőből 36. helyezést ért el.

                Felkészítő: Dr. Olajos Éva

29.          A Madarak és fák napja jegyében meghirdetett vetélkedőn Krizsány Endre az 5.b osztályból,     
Raisz Albert és Molnár Kolos az 5.a osztályból vett részt. Csapatuk 6. helyezést ért el.

              Felkészítő: Szelesné Kása Ilona

30.          A Parafrázis Országos Festőverseny első fordulójára 31 fő grafika tanszakos hallgató készített
               pályaművet. Kerekes Bence 3.b, Faragó Bianka 2.a, Simonyi Dániel 4.c osztályos tanulók jutottak
               tovább a döntőbe, ahol Faragó Bianka 2. helyezést ért el.

                Felkészítő: Szelesné Kása Ilona

31.          Március 26-án Mezei futóversenyen vettek részt diákjaink. A csapatversenyben a fiúk (Tálas
              Regő, Dakó Tibor, Balla Dániel, Olar Alexander, Kabók Tamás és Jánosi Levente) 1. helyezést, a
               lányok (Tóth Zsanett, Penti Valéria, Révész Lili, Berkes Szilvia és László Boglárka) 2. helyezést
               értek el, ezzel bejutottak a megyei döntőbe, ahol a fiúk 6. a lányok pedig 7. helyezést értek el.

                Felkészítő: Kővágó Miklós

32.          A kézműves szakkör 15 tagja vett részt aa Rajzpályázat a fazekasságról című versenyen.

                Felkészítő: Szelesné Kása Ilona

33.          A Hungarikum című online vetélkedőn a 7.a osztályból Illés Janka, Faragó József és László
              Boglárka vett részt és bejutott a 2. fordulóba.

Felkészítő: Szelesné Kása Ilona

34.          Az Elemgyűjtő versenyen a 6.a és a 7.a osztályok vettek részt, 13. helyezést értek el.

                Felkészítők: Fodorné Olajos Judit és Szelesné Kása Ilona

35.          A Kazinczy Szépolvasó Verseny országos döntőjén Kisújszálláson Dobecz Richárd 8.a osztályos
              tanuló bronz fokozatot ért el.

              Felkészítő: Olajosné Kádár Ilona

36.          Április 13-án a Tudásbajnokság megyei döntőjén
              Balla Dániel 5.b irodalomból 2 helyezést,
              Molnár Kolos az  5.a természetismeret tantárgyból 11. helyezést,
Krizsány Endre az 5.atermészetismeret tantárgyból 4. helyezést,
Krizsány Sarolta 3.a környezetismeretből 9. helyezést,
Egeresi Anna 4.b magyar nyelvből 10. helyezést ért el.

               Felkészítő: Kozmáné Vincze Éva, Szarvák András, Antal Attiláné, Pádár Erzsébet

37.          Április 6-án a Jakabszállási Területi Helyesíró Versenyen Egeresi Anna 4.b osztályos tanuló 4. Szabó Kata 4.c osztályos tanuló 7. helyezést ért el.
Csoportban a lakiteleki 4. osztályos csoport 2 lett.

Felkészítők: Dantesz Ágnes, Pádár Erzsébet, Dr. Varga Sándorné

38.          Április 23-án a körzeti úszóversenyen:
Krizsány Sarolta, Gencsi Márta, Heinrich Gyöngyvér, Géró Milán, Barta Bulcsú, Erdős    
          Boldizsár, Sütő Lilla, Barta Panna, Heinrich Zalán, Tálas Regő, Kiss Gergely, Kiss András,
Szénási Bertalan, Kulcsár Alexandra, Benke Gréta, Balla Dániel, Csikós Zoltán vettek részt.

                Felkészítők: testnevelők

39.          Május 22-én körzeti atlétika versenyen vettek részt diákjaink.
IV. korcsoport - fiú
Kislabdahajítás: Szabó Bence Zoltán, Dobecz Richárd, Csikós Zoltán, Kotvics Dominik, Anka Gyula
                              Benedek – 2. hely
Váltófutás: Dobecz Richárd, Csikós Zoltán, Kotvics Dominik, Anka Gyula Benedek – 2. hely
Távolugrás: Dobecz Richárd, Csikós Zoltán, Kotvics Dominik, Anka Gyula Benedek – 2. hely

 

              III. korcsoport - fiú
Távolugrás: Dakó Tibor, Olar Alexander, Bátor Béla, Eckschmidt Zorán, Csordás Bence – 2. hely
        Egyéniben: Bátor Béla – 3. hely
Váltófutás: Dakó Tibor, Olar Alexander, Bátor Béla, Eckschmidt Zorán, Csordás Bence – 2. hely

              IV korcsoport – lány
Váltófutás: László Boglárka, Révész Lili, Németh Réka, Gyenes Fanni – 3. hely
Távolugrás: László Boglárka, Révész Lili, Németh Réka, Gyenes Fanni – 3. hely
         Egyéniben: Révész Lili – 2. hely

               III. korcsoport – lány
Távolugrás: Lajkó Szabina, Bánfi Andrea, Kulcsár Alexandra, Sütő Lilla, Vass Fanni

Felkészítő: testnevelők

40.          Május 5-én a Hagyományok Háza rajzpályázatán a Kézműves Szakkör dicsérő oklevelet kapott

Felkészítő: Szelesné Kása Ilona

41.          A Kecskeméti Katona József Könyvtár által hirdetett Táltospróba verseny megyeidöntőjébe
              jutottak a 4. évfolyamos csapatok. Június 12-én a 4. c osztály csapata: Parádi József, Herczeg   
              Dávid, Szabó Kata, Tóth Dániel 3., a 4.b osztály csapata: Csikós Ádám, Krék Roland, Szőnyi Erik,
Polovits István 2. helyezést ért el.

                Felkészítők: Pádár Erzsébet, Dr. Varga Sándorné

42.          Német levelező versenyen az 5. évfolyam csapata: Balla Dániel, Krizsány Endre, Tasi Berta, Papp
              Loretta 19. , a 6. évfolyam csapata: Pusztai Benedek,  FaragóLilien, Vass Fanni, Nádudvari
              Szabolcs  9., a 7. évfolyam csapata: Gyenes Fanni, Vincze Szilvia, Erdős Jázmin 8. helyezést ért el.

Felkészítő: Peszeki Anita, Bodóné Ripp Zsuzsanna

43.          A Kecskeméti Katona József Könyvtár által szervezett Kölyökolvasó országos levelező versenyen
Egeresi Anna 4.b, Kiss Laura, Kovács Noémi, Faragó Bianka, Riczu Regő 2.a osztályból bejutott az
              országos döntőbe, ahol nagyon szépen szerepelt.

              Felkészítő: Echbauer Dóra, Pádár Erzsébet

Az idei versenyeken résztvevő minden tanulónak és felkészítő nevelőnek gratulálunk.