Versenyek2020/2021-es tanév

A Ménteleki Általános Iskola területi képzőművészeti versenyt hirdetett „Állatok hónapja – a majom” címmel. Diákjaink kiemelkedően jól szerepeltek: az 1-2. osztályosok között Kovács-Fejér Ádám első helyezést ért el, az 5-6. osztályos kategóriában Szabó Márk második, Verebély Emese harmadik helyezett lett. A 7-8. osztályosok közül Dobecz Bese különdíjat kapott.

A XVII. Egri Csillagok Országos és Határon Túli Tehetségkutató Rajzverseny második fordulóján, Egerben, az Eventus Művészeti Iskolában Demeter Anna Luca 8.b osztályos diákunk különdíjas lett.

Gratulálunk a gyermekeknek és felkészítő pedagógusuknak, Szelesné Kása Ilonának!

A Junior Achievement Magyarország NN Alapítvány társadalmi innovációs napok keretében meghirdetett versenyén iskolánk SzínesKertszakkörései is részt vettek. A számítógépes játékon „Irónia” csapatuk Különdíjas lett. Az online versenyt november 23-án és 24-én rendezték. Fő témakörei a társadalmi felelősségvállalás, társadalmi problémák iránti érzékenyítés, újszerű látásmód kialakítása, innovatív ötletek kidolgozása voltak, s a gyermekeknek mindezeket figyelembe véve kellett megtervezniük egy új vállalkozást. A csapat tagjai: Nagy János 7.aMócza Réka 7.aNémeth Sándor 7.aSipos Katalin 7.bFarkas Rebeka 6.aHerczeg Vivien 6.c Gratulálunk nekik, és mentortanáruknak, Szelesné Kása Ilonának!

Iskolánk SzínesKert mintaprogramja más miatt is a figyelem középpontjába került: Szelesné kása Ilona és diákjai Iskolakertekért díj 2020 kitüntetést kaptak. Szeretettel gratulálunk mindannyiuknak!

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Az Anyanyelvi hét hagyományos rendezvényei közül a vírushelyzetre való tekintettel csak az írásbeli versenyeket rendeztük meg. Eredmények:

Helyesírás

8. évfolyam     1. Kökény Tamara 8.a

2. Tóth Zsuzsa 8.a és Kiss Hanga 8.c

3. Varga Réka 8.c

Gratulálunk a gyermekeknek és felkészítő tanáraiknak!