Akadálymentesítési lehetõségek

Akadálymentesítési lehetõségek

Szöveg nagyítása
Szöveg kicsinyítése
Fekete-Fehér mód
Magas kontraszt
Negatív kontraszt
Világos háttér
Olvasható betűtípus
Helyreállítás
Lakitelek, Kiss János u. 1. (76) 449-077 lakitelekiskola@gmail.com

2023 november

Kedves Olvasóink!

 

Iskolánk néptáncosai Márton napi mulatságra várták községünk apraját és nagyját november 10-én a művelődési házba. A 3. évfolyamos táncosok a Száz liba egy sorba ... című játékfűzést mutattak be, ezt követte a Lakiteleki Ifjúsági Néptánccsoport műsora, 18 órától aprók táncháza, majd 19 órától a felnőtt táncház. Kísért: Inoka Győző és barátai zenekara.

 

November 18-án került megrendezésre a Szülői Munkaközösség szervezésében az Erzsébet-Katalin bál, melynek a helyszíne a Hungarikum Liget Lakodalmas háza volt – írja beszámolójában a remek hangulatú estről Hajagos-Nagy Ágnes, az SZMK vezetője. A bevételt az emeletes iskola alsós udvarán lévő beton pálya felújítására szeretnénk fordítani. Ez egy elég nagy projekt, de igyekszünk minden erőnkkel minél hamarabb megvalósítani.

 

A bált a Lakiteleki Arabeszk tánc- és mazsorett csapat nyitotta meg, majd a vacsora után Kőhalmi Ferenc bűvész varázsolta el kedves vendégeinket. A jó hangulatról a kecskeméti Hangulat zenekar gondoskodott.

 

Köszönjük a szülőknek a sok-sok finom sós süteményt, a segítséget a díszítésben, a sütemény átvételekor és pakolásakor való részvételt.

 

Nagyon sok tombola tárgy gyűlt össze, melyet köszönünk minden szülőnek, minden támogatónak.

 

Támogatóink voltak: Népfőiskola Alapítvány, IT Pavilon Számítástechnika, Varga Lajosné és családja, Ádámné Enikő, Autós csárda, Anna Presszó, Antológia könyvesbolt-Erki Tibor, AriZona Divatáru, Aszti Parti-Kiss Andrea, Ádám Ildikó – Nagypapa kertje, Bábel Fotográfia, Bacchus Borozó, Best-LOG Kft., Bíró klíma, Bon-bon élelmiszer, Boros Sándor, Borostyán szalon – Nyárlőrinc, Budai János, Budainé Veréb Nikolett, Czakó és Czakó Bt., Cseh Andrea, Cseri Autósbolt-Tiszakécske, Damax Borászat, Életfa Virág-Ajándék Műhely, Európa Divat, Faragóné Brigi – zöldségbolt, Fialka Művek Bt., Földvári Dezső, Gergely Józsefné, Gulyás Imre, Himalája Bluekt., Dr. Egeresiné Szűrszabó Anikó és családja, Hősi Győző és családja, Jutka ABC, Kajál-lak, Kecskésné Kotvics Krisztina, Kakó Jánosné, Kalócz Helga, Kerekes Lajos, Gönczöl Csaba,  Kovács Dóra, Laczkó Zsolt, Laki Konyha Kft., Lakitelek Önkormányzata, Lakiteleki Óvoda Szmk, Lakiteleki Torna Egylet, Madari Róbert, Mata Zoltán, Mini Pláza, Mócza István és családja, MPhoto – Magyar Péter, Nagy Zoltán Róbertné-Húsbolt, Oláh Krisztián és családja, Ország Margit – szőnyegbolt, Papp István-Família ABC, Parádi Tamás, Pesti József, Pesir Zoltán és családja, PizzaBox, Pont-Relax Masszázs, Pótári Béla, Pótári Béláné, Református Egyházközség, R.O.D. sport, Sáfár Attila és családja, Sala-Hal Kft., Sári család,  Siker Kft., Somodiné Bíró Ildikó, Sütő Eszter, Sütő József ev., Szabó Istvánné fodrász, Szabó Tüzép, Szűcs Pál – Dohánybolt,  Terike Konyhája, Tisza Dániel, Tóth Erika – Erika butik, Trend Island, Turai Sanyi zöldségkuckója, Tős Vendéglő, Univer ABC, Vári István, Veréb Ferencné Erika, Veréb Viktória, Vén Zoltán, Víg Bakter.

 

Hálás szívvel köszönjük mindenkinek, aki bármilyen formában támogatta rendezvényünket, aki a felsorolásból kimaradt, attól elnézést kérünk!

 

November 18-án iskolánk 7. és 8.-os diákjai közül húszan részt vehettek a XII. Lakiteleki Filmszemle záró napján a Hungarikum Ligetben. Az eseményről Tóth Andrea Gabriella, Borbély-Kalócz Tamara, Honti Kende Bulcsú, Tóth Dorina és Tóth Jázmin írtak beszámolót:

Amikor odaértünk, kedvesen fogadtak bennünket, s könyvet is kaptunk a tavalyi filmszemléről. A díszteremben a kezdésre várva a Népfőiskolát bemutató filmeket nézhettünk. A program elején ismertették a gála menetét, majd bemutatták a zsűrit. Ezt követően a legkiválóbb alkotások közül hat filmet nézhettünk meg, melyek között volt hosszabb és rövidebb is, különböző témákat dolgoztak fel, közös volt bennük, hogy valamilyen helyi értéket mutattak be.  Bár a zsűri mögött ültünk, de a terem elrendezésének köszönhetően jól láttunk mindent. Nagyon sok meghívott diák volt, s mindannyian szavaztunk. Ennek eredményeképpen a „Volt egyszer egy mozi” című alkotás közönségdíjat kapott. A mi iskolánk tanulói érdeklődéssel vettek részt a filmszemlén, rendkívül élveztük az egész programot. Ráadásul zárásként vendégül láttak bennünket egy finom és ízletes ebédre is.

 

Nagyon szépen köszönjük a meghívást, máskor is szívesen megyünk hasonló eseményekre.

 

A Lotz Károly Kárpát-medencei helyesírási verseny első, iskolai fordulóján számos diákunk indult. A 4. évfolyamon 5 gyermek írta meg a fordulót, akiket Almási-Nagy Mónika és Echbauer Dóra készített fel. Közülük Felföldi Boglárka és Varga Hanna feladatlapját lehetett továbbküldeni a szervezőknek.

 

A 7. évfolyamon Olajosné Kádár Ilona és Kozmáné Vincze Éva 10 tanulója írta meg a feladatokat. Közülük Tamási Gréta, Rózsa Hanna, Kakó Dorka, Raisz Árpád és S. Kovács Kolos feladatlapjait tudtuk továbbküldeni.

 

A 8. évfolyamon Olajosné Kádár Ilona 8 tanítványa írta meg a feladatlapot, akik közül Major Máté, Riczu Regő, Egeresi Sára, Borbély-Kalócz Tamara és Verebély Emese feladatlapjait postáztuk a szervezőknek.

 

Az Anyanyelvi hét szépolvasó, mesemondó, versmondó versenyei az alsó és a felső tagozaton is befejeződtek. Köszönjük a felkészítő tanárok és a diákok munkáját! Az eredmények a következők:

 

Alsó tagozat

Szépolvasó verseny

 1. osztály:1. Rachman Sugár Samira 2.c, 2. Sáfár Nelli Mariann 2.b, 3. Oláh Fanni 2.c,

Török Emese 2.b, Különdíjas: Sallai Noel 2.a

 1. osztály: 1. Fehér Lili 3.c,2. Szabó Szonja Nyárlőrinc, 3. Bontovits Róbert 3.c Harmatos Réka 3.a, Különdíjas: Gödény Gergő 3.b
 2. osztály:1. Felföldi Boglárka 4.c, 2. Szabó Zétény 4.a, 3. Soderbech Bence 4.b,Dakó László Milán Nyárlőrinc

 

Mesemondó verseny

1.osztály: 1. Bújdosó Brúnó Nyárlőrinc, 2. Varga Vanda 1.c, 3. Csík Adél Nóra 1.a

Különdíjas: Bács Marcell 1.b Ágost Bertalan Nyárlőrinc,

 1. osztály:1. Sáfár Nelli Mariann 2.b, 2. Trencsényi Sára 2.b, Gödöllei Csenge 2.a 3. Kállai Anna Réka 2.c, Különdíjas: Hajagos Elizabet 2.c
 2. osztály: 1.Fekete Luca Kamilla 3.c, 2. Szabó Szonja Nyárlőrinc, 3. Dányi Gyöngyvér Abigél 3.c, Különdíjas: Mócza Kornél 3.a
 3. osztály: 1. Pacsika Lili Dorka 4.a,Greif Csanád Nyárlőrinc, 2. Szőnyi Barbara 4.a 3. Lengyel Sára Borbála 4.c, Különdíjas: Patai Vivien 4.a,Egeresi Sebestyén 4.b

 

Felső tagozat

Szépolvasó verseny

 1. évf.I. helyezett: Paulin Bertalan (5.a),II. helyezett: Almási Norina (5.b) és Harmatos Zorka (5.c),III. helyezett: Kerekes Jázmin (5.b) és Mészáros Fanni (5.b)
 2. évf.I. helyezett: Paulin Viola (6.a),II. helyezett: Felföldi Ákos (6.b)III. helyezett: Kiss Titanilla (6.a), különdíj: Roza Tamás (6.a)
 3. évf.
 4. helyezett: Rózsa Hanna (7.b), II. helyezett: Raisz Árpád (7.a), III. helyezett: Horváth Dorina (7.a), különdíj: Kakó Dorka (7.b)

 

Versmondó verseny

 1. évf.I. helyezett: Csikó Hanga (5.b), II. helyezett: Paulin Bertalan (5.a), III. helyezett: Bíró Bence (5.c), Kerekes Jázmin (5.b), különdíj: Mészáros Fanni (5.b)
 2. évf.I. helyezett: Felföldi Ákos (6.b), II. helyezett: Paulin Viola (6.a), III. helyezett: Kiss Titanilla (6.a)
 3. évf.I. helyezett: Rózsa Hanna (7.b), II. helyezett: Hencz Lajos (7.a), III. helyezett: Raisz Árpád (7.a)

 

Szövegértés verseny

 1. évf.I. helyezett: Kereses Jázmin (5.b), II. helyezett: Csikós Hanga (5.b), III. helyezett: Faragó Jázmin (5.a)
 2. évf.I. helyezett: Felföldi Ákos (6.b), II. helyezett: Paulin Viola (6.a), III. helyezett: Szabó Attila (6.a)
 3. évf.I. helyezett: Raisz Árpád (7.a), II. helyezett: Tamási Gréta (7.a), III. helyezett: Rózsa Hanna (7.b) és Kakó Dorka (7.b)
 4. évf.I. helyezett: Major Máté (8.a), II. helyezett: Borbély-Kalócz Tamara (8.b)

 

Helyesírás verseny

 1. évf.I. helyezett: Almási Norina (5.b), II. helyezett: Berényi Bence (5.c), III. helyezett: Harmatos Zorka (5.c)
 2. évf.I. helyezett: Felföldi Ákos (6.b), II. helyezett: Roza Tamás (6.a), III. helyezett: Hősi Győző (6.b)
 3. évf.I. helyezett: Tamási Gréta (7.b), II. helyezett: Kakó Dorka (7.b), III. helyezett: Sváb-Kovács Kolos (7.a)
 4. évf.I. helyezett: Tóth Andrea Gabriella (8.b), II. helyezett: Egeresi Sára (8.a), III. helyezett: Verebély Emese (8.b)

 

November 28-án hetedikeseink közül azok, akik kérték az RRF-1.2.1-2021-2021-00001azonosítószámú „Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása atanulók és a pedagógusok számára” pályázat keretében ingyenesen juthattak laptophoz. Ötven érintett diákunkból mindössze tizenhároman éltek a lehetőséggel. Közben megnyílt az az internetes felület is, melyen ötödikeseink és hatodikosaink nyújthatják be igényüket laptopra.

 

November 27-én „Kezdetben vala a tánc” címmel a Lázár Ervin Program keretében vehettek részt hatodik és hetedik osztályos diákjaink a művelődési házban a Budapesti Filharmóniai Társaság hangversenyén.

 

A Bács-Kiskun Vármegyei Vöröskereszt Igazgatósága jóvoltából Lakitelekről tíz alsó tagozatos gyermek vehetett részt a Ciróka Bábszínház előadásán december 5-én. Diákjaink nemcsak a remek darabban gyönyörködhettek, hanem értékes játékokat, ajándékokat is kaptak. Köszönjük szépen, hogy részesei lehettünk ennek a vidám napnak.

 

December 6-án kedves vendég látogatta végig alsós osztályainkat. A Mikulásra természetesen kíváncsiak voltak a felsősök is. Néhányan még énekeltek is neki, hogy találkozhassanak vele.

 

December 8-án áramszünet miatt nem tudtunk órákat tartani a Lévai iskolában. Nagyon szépen köszönjük a Hungarikum Liget, Lezsák Anna asszony, és a Művelődési Ház, Dósa-Győrfi Zsuzsanna segítségét, hiszen jóvoltukból mind a négy osztályunk tanulói ellátogathattak a planetáriumba, a Hungarikumok Kiállítóház programjaira, valamint mesefilmeket nézhettek.

 

A Diákönkormányzat Mikulás délutánját hagyományosan hetedikes osztályaink szervezték meg december 8-án. Köszönjük szépen a diákok, osztályfőnökeik és minden segítő közreműködő munkáját!

 

December 9-én Adventi udvarbahívtuk és vártuk azokat, akik kíváncsiak voltak a gyermekek, a szülők által készített kézműves tárgyakra, adventi, karácsonyi díszekre, finom ételekre. Az immár 13. alkalommal megrendezett forgatagban rejtvényszobával, játszóházzal, a Kézimunka szakkör foglalkozásával, lovaglási lehetőséggel, sok-sok remek programmal vártuk az érdeklődőket. Nagy-nagy hálával tartozunk a szülőknek, az osztályfőnököknek, a támogatásokat felajánlóknak, s a jótékonysági vásár minden adományozójának! A bevétel az iskolai alapítvány céljait szolgálja.

 

Szeretettel várjuk az érdeklődőket december 14-én, csütörtökön a Művelődési házba néptáncosaink karácsonyi gálaműsorára. Művészetiskolásaink karácsonyi koncertje december 19-én, kedden 10 órakor lesz szintén a Művelődési házban.

 

A téli szünet idén a megszokottnál hosszabb lesz. Az utolsó tanítási nap december 20., szerda, 2024-ben pedig csak január 8-án, hétfőn kell iskolába jönni. A szünet után „B” héttel folytatjuk a tanítást.

 

Az esztendő végéhez közeledve szeretnénk köszönetet mondani minden lakiteleki családnak, vállalkozónak, támogatónknak, akik az esztendő folyamán tanácsaikkal, jó szóval, ötletekkel, társadalmi munkával, pénzadománnyal segítették munkánkat. Isten áldja meg bőséges áldásával jó szándékukat!

 

Minden Kedves Olvasónknak, diákjainknak, családjainknak az iskola dolgozói nevében áldott karácsonyt, nagyon boldog új esztendőt kívánok!


11