Ökotudatos tojásdíszítés

A Népművészeti Egyesületek Szövetsége (NESZ) 37 éves múlttal rendelkező civil szervezet, megalakulása óta legfontosabb céljának tekinti a hagyományos magyar népi kézművesség értékeinek támogatását, a népművészettel foglalkozó emberek összefogását, regionális egyesületek, szervezetek létrehozását.

A Lakiteleki Eötvös Loránd Általános Iskola és AMI SzínesKert szakköre levélrátétes hímesekkel bejutott a XIII. Országos Gyermek és Ifjúsági Népi Kézműves Pályázatra. 21 db hímes 21 féle növényi színben. A hímesek színező anyagát, a festő növényeket maguk a szakkörösök termesztették az iskolában, öko gazdálkodással, fenntartható módon.
A Regionális megmérettetés Békéscsabán volt. A kiválasztott alkotásokból 2019. november 15-én nyílik kiállítás Debrecenben.

Szakkör vezető: Szelesné Kása Ilona művésztanár

A NESZ online hasábjain a Színeskert szakkör