Akadálymentesítési lehetõségek

Olvasható betűtípus
Helyreállítás

Versenyek2024 január - február

A HEBE levelezős versenyein kiválóan szerepeltek diákjaink. Kissné Nagy Krisztina és Dr. Varga Sándorné így számoltak be tanítványai munkájáról:

Az első félévben a 4. b osztályból minden gyermekkel beneveztünk különböző témájú csoportos projektversenyekbe. Az Űrkutatás tárgykörébe tartozó vetélkedő több részből – elmélet, kutatás, tevékenykedés- tevődött össze. A maximálisan elérhető pontszám minden feladatlapra 100 volt. A gyermekek hosszú hetek kemény munkájával készítették el a feladatlapokat és az azokhoz tartozó űrszemét takarító robotokat, napórákat. Mindezt a háztartásokban fellelhető hulladékok felhasználásával. A verseny nagyon szoros volt, rengeteg szép, igényes munka született. Soderbech Bence, Csikós Milán és Miskolczi Zalán csapata 88 ponttal zárt, Barczi Richárd, Nagy Balázs csapata: 95 pontot ért el, Heinrich György Ede és Mészáros Ádám párosa 100 pontos feladatlappal remekelt, mellyel az országos versenyen 1. helyezést értek el.

A földrajzi témájú Szeresd a Földet vetélkedőn 2. helyezett lett Kalló Andrea és Török Eszter, 3. helyezett pedig Bugyi Hanna Róza és Keskeny Izabella.

A 2.c osztályos Raffai Panna az Űrkutatás-Csillagközi kalandok c. országos projektversenyen az 1-2.osztályos korcsoportban 1.helyezést ért el. Panni elméleti tudására, ismereteire és alkotó képzeletére, fantáziájára egyaránt szükség volt a projekt megvalósításában. A mellékelt képen látható űrruhát is ő tervezte unikornisának. Mindvégig lelkesen, önállóan, precízen dolgozott. Jól megérdemelten kapott 1.helyezést.

Gratulálunk a gyermekeknek és felkészítő tanáraiknak!

Január 25-én írták a Lotz János szövegértési és helyesírási verseny megyei fordulóját a továbbjutó gyerekek: Felföldi Boglárka (4.a, felkészítője: Almási-Nagy Mónika), Tamási Gréta, Kakó Dorka, Rózsa Hanna (7.b, felkészítőjük: Kozmáné Vincze Éva), valamint Major Máté és Riczu Regő (8.a, felkészítőjük: Olajosné Kádár Ilona).

A legjobb eredményt Tamási Gréta érte el, aki országosan az 55. lett.

Február 8-án rendezték meg a Szép magyar beszéd verseny területi fordulóját a kecskeméti Corvin Kertvárosi Általános Iskolában. Iskolánkat az iskolai szépolvasó verseny győztesei képviselték: Paulin Bertalan (5.a), Paulin Viola (6.a), Rózsa Hanna (7.b), Csató Dávid (8.b), felkészítőik Sörös Anita és Kozmáné Vincze Éva voltak.

A Parafrázis 23. Országos Festészeti Verseny II. fordulójába hat grafikás tanulónk jutott be: Dányi Gyöngyvér Abigél, Kovács Dóra, Oláh Fanni, Pacsika Barnabás, Németh Lili, Tóth Zsófia.

Gratulálunk  a  versenyzőknek és Szelesné Kása Ilonának, felkészítő tanárnak!

Sikeres felkészülést kívánunk a II. fordulóra is.