Az emeletes iskola 60. évfordulóján megrendezett Eötvös-napoknak nagy sikere volt a tavalyi tanévben, így az idén is megrendeztük június 12-13-14-én.
Június 13-án tartottuk a művészeti napot. Az osztályok kézműves és egyéb foglalkozásokon vehettek részt, melyek a következők voltak: fenntartható divat, homokasztal, ZEN kert, gyöngyfűzés, szekrénydekorálás, élményfestés, batikolás, növényi festés, szappankészítés, levendula illatpárna, agyagozás, baranta bemutató, videó készítés, mézeskalács díszítés, gasztronómia, zenei kvíz, megzenésített versek, szabadulószoba, hangszerbemutató, bábelőadás.
Ezután a délelőtt folyamán az alsó és felső tagozat két nagy csoportként vett részt a programokon. Míg az alsósok a művelődési házban a Brémai muzsikusokat nézhették és hallhatták a zeneiskolás gyermekek és tanárok előadásában, addig a felsősök a tornateremben Csüllög Edina és zenész társai műsorán vehettek részt. 11 órától csere történt, a felsősök a művelődési házban a grafikás kiállítás képeit nézhették meg, majd a zeneiskolások koncertjét hallgatták meg, az alsósokat pedig Edina és zenésztársai szórakoztatták a tornateremben.
Ebéd után a művelődési házban Gulyás László vándormuzsikus szórakoztatta a tanulókat, majd 14 órától a Mákvirág Galériában a grafika tanszakosaink Léptékváltás 2023 című kiállítása nyílt meg, amely augusztus végéig tekinthető meg.
17 órakor a hegedűs vizsgakoncert zárta a napot.
Köszönjük igazgató úrnak, hogy pályázott a Nemzeti Együttműködési Alap, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. kiírására, s nyert 1,5 millió Ft-ot, amelyből finanszírozni tudtuk ezeket a programokat.
Köszönjük minden foglalkozást megvalósító művésznek, tanárnak és diáknak, hogy újra élményekkel gazdagodtunk ezen a napon.