RÓZSATÁBOR – 2024
Nyárlőrinci citerásaink ezen a nyáron is részt vettek a citerások részére hetedik alkalommal megrendezett Rózsatáborban. A helyszín újra Tőserdőben, a Kontyvirág Erdei Iskolában.
Szerencsi Zsuzsanna citeratanárunk írta le élményeit a táborral kapcsolatosan:
Igazi nagy erőpróba volt az idei tábor: a rekkenő hőség bent az erdőben korábban elképzelhetetlenül párás meleget jelentett! Az összes ventillátor, párakapu, napvitorla, rengeteg folyadékivás, hűsítő jégkrém és dinnye, tánc az esőben - volt minden!
És a gyermekeink kitartottak! A nagyobbak nem elégedtek meg a napközbeni próbákkal, a sok huncutság mellett még éjjel fél 11-kor is citeráztak! Megható és bámulatos volt látni azt az elhivatottságot, a citeramuzsika szeretetét, ami az egész társaságot jellemezte!
A csodásan sikerült zárókoncert pedig méltó megkoronázása volt a hétnek!