Május 17-én, vasárnap újra dallamoktól volt hangos a természet: a Lakiteleki Eötvös Iskola alapfokú művészeti iskolájának növendékei ismét meghívást kaptak a „Muzsikál az erdő” tőserdei programjára.A rendezvényen a fúvós tanszak diákja lépett először színpadra, aki tanárával színvonalas duó előadásaikkal alapozták meg a jó hangulatot. Ezt követően a citerások vették át a szót, akik a népzene autentikus világába invitálták a jelenlévőket. A fellépők megmutatták: a hagyományt nemcsak őrizni és ápolni kell, hanem a népi hangszerek által megszólaltatva, kézzelfoghatóan meg kell idézni a mai hallgatóság számára is. Végül újra a fúvósok kamara produkciói szórakoztatták a közönséget.
Egy-egy ilyen fellépés mögött mindig összehangolt háttérmunka áll. Ezúton is hálás szívvel köszönjük Krokavecz Andrásnak, Hőninger Zsoltnak és Sári Györgyinek a szereplést és a felkészítő munkát.Külön köszönet a szereplő diákoknak a lelkes és fegyelmezett játékért, valamint a szülőknek, akik a vasárnap délelőttjüket feláldozva támogatták a gyermekeket, lehetővé téve, hogy a Lakiteleki Eötvös Iskola hírnevét ismét öregbíthessék ezen a rendezvényen is.